Новини

Соціальний працівник: «Проект HealthLink повернув мене до життя»

Ольга Іваненко – соціальний працівник із Світловодська - у Проект USAID HealthLink «Прискорення зусиль України з метою подолання епідемії ВІЛ» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) з травня 2018 року. Чотири роки тому вона змушена була залишити свій рідний дім та роботу у м. Горлівка Донецької області. Треба було почати все спочатку, проте була затяжна депресія, відчай і розчарування, з якого вона не могла вибратися довго…


"У Світловодськ я приїхала з Горлівки у 2015 році. Я там залишила квартиру з меблями, роботу. Я була в глибокій депресії. У 2016 році у мене помер чоловік. Я не могла пройти цю смугу… Пізніше була у пошуках роботи, однак не могла знайти, у мене тоді ще дитина була мала. Мені морально було важко. Я випадково дізналася, що медичний координатор проекту HealthLink шукає соціального працівника. Коли вона мені розповіла про проект, я сказала: допомагати людям – це те, що виведе мене із депресії. До того ж, я уже знала людей із ВІЛ, і завжди толерантно до них ставилася", - розповідає Ольга Іваненко, як потрапила у проект.
Відтоді минулого більше року, як жінка змінює ставлення суспільства до теми ВІЛ, як допомагає людям прийняти ВІЛ-позитивний статус та розпочати вчасно АРВ-лікування.
 "Я спілкувалася з лікарями і людьми, яким потрібна допомога. Я часто їздила на тренінги і навчання, підвищуючи свою кваліфікацію, отримуючи бездоганні знання, які допомагають мені відкривати людям очі на те, що життя з ВІЛ безпечне. Насправді, проект мені дуже допоміг. Він повернув мене до життя", - каже Ольга.

Зараз соціальний працівник розповідає із захопленням про кожного клієнта, життя яких покращилося.

"Серед моїх клієнтів є вагітні жінки. Одна з них дуже довго приймала свій ВІЛ-статус, не погоджувалася пити АРВ-терапію. Інша ж вагітна швидко почала пити таблетки, але відносини з чоловіком довго вирівнювалися, бо чоловік хотів виглядати білим і пухнастим. Ми ледь вмовили протестувати чоловіка, в якого теж виявили ВІЛ. Зараз обоє приймають АРВ-терапію. Загалом реакції в людей різні – хтось впадає в депресію, хтось одразу починає пити таблетки, - розповідає Ольга, звертаючи увагу і на важливість тестування на ВІЛ партнера: - З початку року у проекті діє програма індексного тестування, спрямована на тестування статевих партнерів ВІЛ-позитивних. Тестувати статевих партнерів ефективно. Так, ми швидше виявимо людей з ВІЛ. Але, звісно, бувають випадки, коли і результати негативні. Коли приходять клієнти – то ніби все знають про ВІЛ. Коли ж я починаю їх тестувати – паралельно виникає мільйон питань. А коли людина протестувалася і побачила негативний результат – у неї з’являється полегшення і ще більше запитань. Потім я кажу: знаєте для чого вам потрібне було це тестування, щоб ви на свої питання отримали відповіді. Зараз ви підете на кухню і своїм друзям почнете легко розповідати про ВІЛ, щоб вони не потрапили на гачок, щоб вели безпечний спосіб життя".

  • Головна
  • Новини
  • Соціальний працівник: «Проект HealthLink повернув мене до життя»