Новини

У проекті ACCESS Pro - нові медичні заклади

Медична спільнота та неурядова організація об’єднують свої зусилля задля протидії епідемії ВІЛ на Кіровоградщині.

У проекті ACCESS Pro: «Доступ спільнот до послуг з догляду та лікування ВІЛ через сучасні інформаційні системи та кращий зв'язок з послугами, в рамках програми PEPFAR (2018 – 2023)», що реалізує БО «100 відсотків життя. Кропивницький», поповнення.

До семи пілотних закладів охорони здоров’я, які вже показали успіхи у виявленні людей з ВІЛ-інфекцією, з вересня долучилися: Комунальне некомерційне підприємство «Новоукраїнська центральна районна лікарня» Новоукраїнської районної ради, Комунальне некомунальне підприємство "Амбулаторія загальної практики –сімейної медицини» Міської ради міста Кропивницький (селище Гірниче), Комунальний заклад «Поліклінічне об’єднання міста Кіровоград» (Поліклініки №1 та №5).

Завдяки проекту нові медичні заклади отримують безкоштовно експрес-тести для діагностики ВІЛ, якими вони зможуть обстежити осіб, що знаходяться в групі ризику. Після виявлення людей з ВІЛ-позитивним статусом, вони перенаправляються до соціального працівника, який супроводжує клієнта та допомагає йому прийняти ВІЛ-статус і розпочати АРВ-лікування, з яким можна жити безпечно.

Протягом проектного року пілотні заклади отримали 2835 тестів на ВІЛ, якими було обстежено 2835 клієнтів, з них соціальний супровід отримують 65.

«Цей проект дає можливість повірити в свої сили, прийняти свій статус. І розпочати нове життя. Я була на роздоріжжі, допоки не отримала соціальний супровід. Я не знала, куди мені рухатися, як далі жити. Виявляється все просто. Вчасне АРТ-лікування – і ти безпечна для суспільства», - розповідає клієнтка, якій допомогли у цьому проекті.

«Звісно, ми прагнемо, щоб подібних успішних історій було якнайбільше. Тому і розширюємо кількість медичних закладів, щоб пацієнти могли обстежитися і отримати якісну допомогу», - наголошує керівник проекту, голова правління БО "100 відсотків життя. Кропивницький" Юлія Чабанюк.