Новини

Чи може хворий на туберкульоз отримувати соціальні послуги від держави?

«Я звернувся до селищної ради з проханням  виділити мені соціального робітника. Надіявся, що він допоможе з господарством, бо мені зараз важкувато. Проте від селищноїради я отримував лише відписки замість конкретної відповіді. Припускаю, що причиною стала моя хвороба - туберкульоз», - з такими словами відчаю до нашої організації звернувся клієнт Максим.

Юридичний супровід клієнта здійснював юрист проекту «100% життя та якісних послуг на Кіровоградщині» за підтримки Глобального фонду Арсен Арутюнян:

«Після спілкування з клієнтом стало зрозумілим, що він, дійсно, потребує надання соціальних послуг територіальним центром з надання соціальних послуг. Сам клієнт має статус інваліда, а деякі його захворювання спричинюють складнощі у повсякденному житті, зокрема, у пересуванні, у догляді за будинком. За словами Максима, він звертався до селищної ради, щоб йому були надані соціальні послуги з ведення домашнього господарства. Однак протягом восьми місяців клієнту надавали письмові відповіді про те, що його звернення буде розглянутим найближчим часом.

Відповідно до п. 4 Типового положення про територіальний центр соціального обслуговування  (надання соціальних послуг), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 року № 1417, інваліди, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими в порядку, затвердженому МОЗ, мають право на надання їм соціальних послуг в територіальному центрі, куди власне й звертався клієнт. Тобто селищна рада мала б надати соціального робітника за зверненням клієнта, однак не зробила цього.

Клієнт зазначав, що на час звернення до селищної ради він мав захворювання на туберкульоз, й пов’язував це із затягуванням часу селищною радою в прийнятті рішення щодо надання йому соціальних послуг. З приводу цього слід відзначити, що у хворого на туберкульз, який ефективно лікується, бактеріовиділення припиняється, й він стає безпечним для оточуючих.

Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» від 06.09.2012 року № 5207-VI прояви дискримінація з боку органів публічної влади забороняються. Тому, умисне затягування строків розгляду та вирішення питання про надання соціальних послуг уповноваженими на те посадовими особами є проявом дискримінації всупереч вимогам чинного законодавства України.

Клієнту було надана допомога в зверненні до вищестоящого органу –  Департаменту соцзахисту населення Кіровоградської ОДА – зі скаргою на бездіяльність селищної ради. В результаті такого оскарження клієнту забезпечено надання необхідних соціальних послуг соціальним робітником тієї ж селищної ради».

Якщо ваші права порушуються або ви зазнали дискримінації через соціально-небезпечні захворювання, звертайтеся за консультацією до фахівців БО «100 відсотків життя. Кропивницький» за адресою: м. Кропивницький, вул. Преображенська, 2 (Будинок побуту), офіс 610, тел.: (0522) 24-69-04.

  • Головна
  • Новини
  • Чи може хворий на туберкульоз отримувати соціальні послуги від держави?