Новини

У проект «ACCESS Pro» з протидії ВІЛ долучився Кіровоградський обласний протитуберкульозний диспансер

Проект ACCESS Pro: «Доступ спільнот до послуг з догляду та лікування ВІЛ через сучасні інформаційні системи та кращий зв'язок з послугами, в рамках програми PEPFAR (2018 – 2023)» розширює коло лікувальних закладів, які готові брати на себе виклики з подолання епідемії ВІЛ та протидіяти ним.

Так, до шести пілотних медичних закладів, які показують успішні результати, з серпня долучається постійний партнер БО «100 відсотків життя. Кропивницький» - Кіровоградський обласний протитуберкульозний диспансер.

- У тубдиспансер звертаються здебільшого пацієнти, хворі на туберкульоз. Серед них – неабияка вірогідність, що є люди з ВІЛ-позитивним статусом, але вони можуть цього не знати. Тому місія медичного закладу – проведення експрес-тестування на ВІЛ, постановка на диспансерний облік, у разі виявлення ВІЛ, та призначення АРВ-лікування, - коментує координато проекту Олександр Жученя.

- Ми із задоволенням прийняли пропозицію про участь в даному проекті. І покладаємо на нього великі надії. Дійсно серед пацієнтів, хворих на туберкульоз великий відсоток ВІЛ-інфікованих осіб. Адже для людини, яка живе з ВІЛ-інфекцією, ймовірність захворіти на туберкульоз в 50 разів вище, ніж у ВІЛ-негативного. Наше завдання, як медичних працівників, якомога раніше виявити ВІЛ-інфекцію та якомога раніше почати лікування як туберкульозу так і ВІЛ–інфекції. За відсутності лікування у ВІЛ-інфікованих людей туберкульоз може швидко привести до летального результату. Тому дуже важливо не тільки призначити лікування, але ще й утримати пацієнта на лікуванні. І тут нам хорошою допомогою буде співпраця з соціальними працівниками в рамках даного проекту, - зазначила головний лікар Кіровоградського обласного протитуберкульозного диспансеру Галина Горенко.

 

Нагадаємо, що шість пілотних закладів охорони здоров’я Кіровоградщини, які діють в рамках цього проекту, це - Петрівська, Благовіщенська, Долинська, Гайворонська центральні районні лікарні, Кіровоградська міська лікарня швидкої медичної допомоги, Обласний клінічний онкологічний центр.

  • Головна
  • Новини
  • У проект «ACCESS Pro» з протидії ВІЛ долучився Кіровоградський обласний протитуберкульозний диспансер