Новини

Якщо я не можу працювати, як отримати допомогу?

«Просто хотілося б поїсти, бо родичі не завжди можуть дати мені грошей. У сусідів просити в борг не звик. Не знаю, до кого звернутися?», -з таким проханням до нашої організації звернувся клієнт, який перебуває на обліку у міському відділі пробації.

Консультує юрист благодійної організації «100 відсотків життя. Кропивницький» Арсен Арутюнян:

Законодавством передбачена можливість для громадян отримувати певні грошові виплати постійно чи тимчасово через наявність певних життєвих складнощів. Однією з таких виплат є державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям (або особам), що передбачено Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».

Таку допомогу може виплачувати територіальне управління соціального захисту населення (в народі - «совбез»). Право на отримання такої допомоги мають малозабезпечені сім’ї (особи), якщо члени сім’ї постійно проживають в Україні, їхні щомісячні доходи за останні 6 місяців в середньому не перевищують прожиткового мінімуму, то вони можуть отримати невеликий грошовий бонус від держави. Станом на 1 липня 2019 року прожитковий мінімуму складає від 1564 до 2118 гривень з розрахунку на одну особу залежно від віку.

Втім, територіальне управління соціального захисту населення може відмовити сім’ї (особі) в наданні зазначеної виплати, зокрема, якщо член малозабезпеченої сім’ї не працює, або малозабезпечена родина має два чи більше автомобілі тощо. Однак і в таких випадках можна звернутися до вищестоящого органу для погодження надання такої виплати з вагомих причин. Наприклад, в сім’ї є особа з інвалідністю або сім’я виховує трьох чи більше дітей віком до 18 років.

 

Якщо виникають питання, рекомендуємо звернутися за порадою до юристів БО «100 відсотків життя. Кропивницький» за адресою: м. Кропивницький, вул. Преображенська, 2 (Будинок побуту), офіс 610, тел.: (0522) 24-69-04.

 

Довідково: БО «100 відсотків життя. Кропивницький» надає послуги соціальної профілактики для осіб, які перебувають на обліку в Кропивницькому міському центрі пробації.