handy anzapfen anwendung apps to track iphone by number without permission snapchat emojis ändern hook up sites in Midstream South Africa free speed dating in Heidelberg South Africa online partnersuche gay Carouge Schweiz how to put a gps track on a cell LG V50 сайт знакомств tegos ru

«Після діагнозу лімфома Беркіта, туберкульоз показався нестрашним»

Про захворювання дитини – туберкульоз печінки та кишківника, Марина дізналася у 2016 році, коли зробили біопсію печінки. Та до цього – вони пройшли кількарічний шлях обстежень та лікувань.

- Ми зверталися до лікаря неодноразово. У нас були несистематичні підйоми температури. Дитина її спершу навіть не відчувала. Донька почала хворіти із чотирьох років - то болить животик, то не болить, то висока температура, то звичайна. У таких випадках ми потрапляли у лікарню і нам давали уколи. З 2015 року ми їздили на обстеження у столичні заклади. Нам ставили різні діагнози – алергічний кон’юктивіт, реактивний панкреатит,  метаболічні кардіопотія, ускладнення ГРВІ та багато інших. Все що хоч, тільки не те, що потрібно, - розповідає історію анонімно мама 11-річної дівчинки Оленки, що хворіє на туберкульоз, Марина.

Поки почули правильний діагноз пройшло багато часу. Каже, серед діагнозів ставили і онко, навіть, після того, як зробили дитині біопсію лімфовузла. Тоді запропонували зробити хімію. Сказали: життя – на секунди. Та материнське серце підказувало інше – тож від хіміотерапії відмовилися і з хворою дитиною поїхали у Київські профільні медичні заклади.

- Перебували у стаціонарі півроку, діагноз не ставили. Тоді зробили ПЕТ-КТ і визначили, що з печінкою проблеми. Зробили біопсію печінки. Чому раніше протягом цих півроку не зробили? Температура була до 39, не контрольована, антибіотиками не збивалася. Тому раніше і не могли взяти біопсію. І три різні лабораторії підтвердили нам діагноз… Знаєте, після діагнозу лімфома Беркіта, туберкульоз показався нестрашним, - каже Марина.

Дівчинці призначили лікування. Уже на другий тиждень лікування температура спала. Ставало краще. Через два місяці  перевили на амбулаторне лікування. Зараз Оленці 11 років. Вона весела, активна. У школу не рекомендували ходити, та на свій страх і ризик батьки відпустили.

- Ми продовжуємо лікуватися. У нас зараз повторний курс лікування розписаний на півроку. Ми віримо, що вилікуємо туберкульоз, - з надією каже Марина.

«ДОТ-супровід – це підтримка і дітей, і дорослих»

Таких історій, яка спіткала Марину – у  діяльності соціальних працівників БО «100 відсотків життя. Кропивницький» - десятки. І це не просто історії – за ними страждання дітей, які вживають сиропи і пігулки, які переборюють побічні реакції ліків, які витримують кількамісячні перебування у лікувальних стінах та обмежені у багатьох речах, які потім вдома продовжують амбулаторне лікування. І ще – це історії батьків, які ховають заплакані очі від дітей, які сидять над дитячими ліжками з проханнями випити ліки, які плекають надії, щоб лікування туберкульозу було успішним. У таких ситуаціях підтримки потребують і самі батьки, адже діти відчувають їх емоційний стан…

- На допомогу приходять наші соціальні працівники, які здійснюють ДОТ-супровід, тобто контрольоване лікування. У чому воно полягає? Це коли соціальний працівник приносить ліки додому, тим самим контролюючи перебіг лікування, а також мотивує дітей і батьків продовжувати протитуберкульозне лікування, психологічно підтримує. Для повноцінного харчування дітей, передбачені сертифікати на отримання продуктових наборів. Такий ДОТ-супровід ми маємо можливість реалізувати в рамках проєкту «100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині» за підтримки Глобального фонду, - коментує координатор напрямку супроводу хворих на туберкульоз БО «100 відсотків життя. Кропивницький» Оксана Шершень.

Під ДОТ-супроводом на Кіровоградщині у соціальних працівників наразі перебуває семеро дітей.

«У дітей найпоширеніший позалегеневий туберкульоз органів дихання»

За інформацією Кіровоградського обласного тубдиспансеру в області епідситуація щодо туберкульозу серед дітей та підлітків останні три роки стабілізувалась та має тенденцію до зниження. У середньому виявляємість кожен рік - це 10 - 11 дітей та 5 - 7 підлітків.

- Удітей здебільшого трапляється позалегеневий туберкульоз органів дихання – це туберкульоз внутрішньогрудних лімфатичних вузлів. Також трапляється і туберкульоз легень. Щодо прогнозу до одужання, то діти мають високі шанси на повне одужання. Вищі ніж у дорослих, але це стосується дітей, які були вакциновані БЦЖ. У невакцинованих дітей, особливо першого року життя, часто бувають розповсюджені форми туберкульозу, які вражають усі ограни та системи і при такому поширеному процесі прогноз щодо одужання дуже складний, - коментує головний лікар Кіровоградського обласного тубдиспансеру Галина Горенко, додаючи: - Туберкульоз у немовлят виникає рідко. Захворювання можливе за умови тривалого сімейного контакту із хворими на туберкульоз, або у тих, хто не був щеплений вакциною БЦЖ в пологовому будинку. В такому випадку ризик виникнення захворювання після зараження збільшується в десятки разів. На жаль, в минулому році у нас в області зареєстрований один випадок захворювання дитини віком до року життя. На даний час дитина закінчила курс лікування і вилікувана.

«Найнезахищеніші - діти перших років життя та без вакцини БЦЖ»

За підсумками 2018 року Кіровоградщина займає 15 місце серед областей України по захворюваності на туберкульоз серед дітей віком до 14 років та 13 місце, відповідно, серед підлітків. Здебільшого хворіють діти з сільської місцевості. Але, не зважаючи на те, що показники захворюваності знижуються, викликає занепокоєння зростання серед дітей, що захворіли, хіміорезистентних форм туберкульозу. Здебільшого, це діти родин, де є хворі на туберкульоз. За підсумками 2018 року серед всіх дітей, що були зареєстровані такі діти склали 30%, зауважує Галина Горенко.

Фахівець звертає увагу, що найнезахищенішими вважаються діти перших років життя та діти, які не отримали щеплення від туберкульозу (вакцина БЦЖ). Адже і в першому, і в другому випадках у таких дітей немає сформованого імунітету від туберкульозу. Також в зоні особливого ризику перебувають діти до трьох років, в родині яких є хворі на туберкульоз легень дорослі, які проживають безпосередньо з дітьми, або часто їх навідують.

- Туберкульоз у дітей часто протікає безсимтомно. Проте у дитини може відмічатися підвищення температури тіла до 37-37,50С, загальна слабкість, знижений апетит, схуднення, погане набирання ваги, кашель частіше сухий і з приступами. Особливо приділяти увагу щодо таких симптомів у дитини мають сім’ї, в яких є, або були випадки захворювання на туберкульоз, - наголошує Галина Горенко.

«Туберкульоз – виліковний, якщо лікувати»

 Строки лікування дитячого туберкульозу, схеми лікування не відрізняються від дорослого. Це значить, що лікування тривале та може сягати від шести місяців до двох років, в залежності від того, на який туберкульоз хворіє дитина (чутливий або хіміорезистентний). Діти дуже рідко виділяють збудник туберкульозу. Частіше за все вони хворіють малими формами туберкульозу, при яких бактеріовиділення вкрай мале. Головне - вчасно запідозрити та виявити туберкульоз. Лікування від туберкульозу і для дітей, і для дорослих є безкоштовним, наголошують в профільному закладі.

- Лікування дітей, хворих на туберкульоз, відбувається переважно в дитячому відділенні Кіровоградського обласного протитуберкульозного диспансеру, яке має усе необхідне для цього. В області функціонує санаторій цього профілю - КНП «Староосотський обласний дитячий протитуберкульозний санаторій Кіровоградської обласної ради», який розміщений у селі Поселянівка Олександрівського району. Щороку в санаторії оздоровлюється приблизно 300 дітей. Це – діти з групи ризику щодо захворювання на туберкульоз. Тобто ті, які мали контакт з хворими на туберкульоз, тубнінфіковані тощо. Також є санаторії протитуберкульозного профілю поза межами нашої області, які розташовані у Карпатах, Одеській, Київській областях. Щороку в таких санаторіях з нашої області відпочиває біля 100 дітей, - наголошує Галина Горенко.

Щоб уникнути захворювання на туберкульоз, медичні працівники радять:  щеплення дитини вакциною БЦЖ (якщо відсутні протипоказання) одразу в пологовому будинку. На першому році життя дитини батькам слід бути обережним з оточенням малюка та дозволяти контакт лише з тими особами, які пройшли флюорографічне обстеження органів грудної клітки. Варто привчати дитину до здорового способу життя, який є запорукою профілактики усіх захворювань, в тому числі й туберкульозу.

Вікторія Семененко

Наші переваги

18років роботи

18 років на захисті прав людей, яких торкнулися соціально-значущі захворювання. 18 років боротьби з епідемією ВІЛ та туберкульозом. 18 років розвіювання міфів та стереотипів.

91реалізований проєкт

91 реалізований проєкт, направлений на соціальну та гуманітарну допомогу, адвокацію.

87фахівців

87 фахівців – це професіонали у своїх напрямках, які здійснюють соціальну, юридичну, адвокаційну, психологічну діяльність.

52заклади-партнери

У 2022 році спільну місію благодійної організації розділили 52 заклади-партнери, серед яких – місцеві органи влади, заклади охорони здоров’я, патрульна поліція, неурядові організації.

3396клієнтів у 2022 році

3396 клієнти, які ще вчора не знали про свої діагнози, а дізнавшись, були у відчаї. Це клієнти, які протягом 2022 року отримали професійну соціальну, психологічну та юридичну допомогу.

Кіровоградськe обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» створено 7 лютого 2005 року з метою здійснення благодійної діяльності в інтересах суспільства, через надання допомоги окремим категоріям населення, які потребують допомоги, а саме людям, які живуть з ВІЛ/СНІД. Відділення є неприбутковою організацією і не має на меті отримання прибутку.

Новини

Prev Next
«Турбуватися про партнера – це запорука міцних і довірливих стосунків», – психологиня Ольга Котенко

«Турбуватися про партнера – це запо...

«У мене ВІЛ. Як сказати про це чоловіку/дружині? Як мені із цим жити?», – найпоширеніше запитання  серед людей з ВІЛ, які ми чуємо після тестування й отримання позитивного результату в...

25.03.2024, 10:01

Детальніше
Хто перебуває у групі ризику захворіти на туберкульоз

Хто перебуває у групі ризику захвор...

У рамках місячника протидії туберкульозу продовжуємо інформувати вас про дане захворювання та заохочувати до обстежень. Тож,  хто перебуває в групі ризику? Особи, які мали близький контакт з хворим на туберкульоз, особи з захворюваннями...

25.03.2024, 09:38

Детальніше

Проводимо скринінги безплатно і кон...

Часто людину гризуть сумніви – є у неї певні захворювання чи немає? Це симптоми чи ні? З ким поспілкуватися, щоб зрозуміти відповідь? Чи варто довіритися інформації з інтернету? У такому випадку...

25.03.2024, 09:35

Детальніше
Обстеження на туберкульоз пройшли колективно

Обстеження на туберкульоз пройшли к...

Щорічно День протидії туберкульозу відзначається 24 березня. Традиційно протягом березня триває місячник, приурочений до даної теми. Своїм прикладом - до вчасного обстеження - ми вирішили надихнути своїх читачів. 

25.03.2024, 09:23

Детальніше
Як діагностують туберкульоз?

Як діагностують туберкульоз?...

Як діагностують туберкульоз? Проводять рентгенографію органів грудної клітки та аналіз мокротиння на наявність у ньому мікобактерій туберкульозу; Аналіз мокротиння дозволяє не лише підтвердити діагноз, а й визначити чутливість мікобактерії туберкульозу до ліків:...

25.03.2024, 09:22

Детальніше
Відбудеться лекція «Що треба знати про ВІЛ»

Відбудеться лекція «Що треба знати ...

Запрошуємо до безпечного простору «Затишно space Кропивницький | Схід SOS» на лекцію «Що треба знати про ВІЛ» від нашої експертки БО «100 відсотків життя. Кропивницький» Катерини Тимошенко, координаторки проєкту Інновації...

25.03.2024, 08:27

Детальніше
Медичні заклади, з якими ми спільно працюємо у подоланні епідемії ВІЛ, отримали медичні вказівники та постери

Медичні заклади, з якими ми спільно...

Це стало можливим в рамках проєкту «Прискорення зусиль з протидії ВІЛ в Україні» (HealthLink) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Завдяки медичним вказівникам «Довір лікарю свою таємницю тут» пацієнти...

25.03.2024, 08:26

Детальніше
Які шляхи передачі туберкульозу?

Які шляхи передачі туберкульозу?...

Туберкульоз передається: повітряним шляхом при тривалому перебуванні в закритому приміщенні разом з людиною, хворою на туберкульоз легень, яка кашляє і не отримує лікування; хворі на туберкульоз найчастіше поширюють інфекцію серед...

25.03.2024, 08:24

Детальніше
Загальні робочі зустрічі вже стали доброю традицією в нашому колективі

Загальні робочі зустрічі вже стали ...

На черговій зустрічі спілкувалися про історію організації від моменту заснування. Про це інформувала голова правління Юлія Чабанюк, зазначивши, що 5 травня 2001 року було створено всеукраїнську мережу людей з ВІЛ...

25.03.2024, 08:20

Детальніше
Соціальний працівник допоміг чоловіку з ВІЛ повірити в себе і розпочати лікування

Соціальний працівник допоміг чолові...

Матвій (ім’я змінено) – у минулому cпоживач ін’єкційних наркотиків. Чоловік ніколи в житті не проходив тестування на ВІЛ, тож навіть не здогадувався про свій статус. Усе ж зробити тест Матвія підштовхнуло...

21.03.2024, 09:45

Детальніше
Тестування на ВІЛ - це про турботу і довіру між вами

Тестування на ВІЛ - це про турботу ...

Ти точно знаєш, що турбуватися про партнера - це не лише купувати нові речі, запрошувати в кіно чи пригощати кавою. Турбота - це насамперед опіка про здоров’я людини, яку ти любиш. Власне...

14.03.2024, 09:11

Детальніше
Що потрібно знати про туберкульоз

Що потрібно знати про туберкульоз...

У рамках Місячника боротьби з туберкульозом інформуємо про факти та міфи щодо туберкульозу, яку ми звикли чути. Туберкульоз - це інфекційне бактеріальне захворювання, спричинене мікобактерією туберкульозу, яка найчастіше вражає легені. Передається...

14.03.2024, 09:08

Детальніше
Майже 8 тис грн ми зібрали на підтримку діток, хворих на туберкульоз

Майже 8 тис грн ми зібрали на підтр...

9 березня у Кіровоградській обласні філармонії в рамках програми «Танець весни» ми провели благодійний ярмарок. Ми дякуємо всім, хто зробив свій внесок у благодійний захід. Найперше – нашим працівникам та партнерам...

14.03.2024, 09:07

Детальніше
Чому вигідно протестуватися на ВІЛ у нас

Чому вигідно протестуватися на ВІЛ ...

Чому вигідно протестуватися на ВІЛ у нас? 1. Ви уникаєте черг (адже ми домовляємося про тестування на визначену дату і час);  2. Це безплатно (тест, вартістю у понад 200 грн, ми даємо...

14.03.2024, 08:47

Детальніше
7-ми річний хлопчик з Кіровоградщини вилікував туберкульоз

7-ми річний хлопчик з Кіровоградщин...

Хвороба 7-ми річного Максимка (ім’я змінено) розпочалася несподівано для його родини. Мама думала, що в сина звичайна простуда, однак там приховувався туберкульоз. - Я думала, що у сина вірусна інфекція. Все...

07.03.2024, 10:23

Детальніше

Оголошується конкурс з відбору конс...

БО «100 відсотків життя. Кропивницький» оголошує відкритий конкурс з відбору консультанта із закупівельної діяльності за проектами: «100% життя та якісних послуг на Кіровоградщині» за фінансової підтримки Глобального фонду боротьби зі...

05.03.2024, 13:05

Детальніше
Підтримуємо маму з немовлям у лікуванні туберкульозу

Підтримуємо маму з немовлям у лікув...

Кожного дня до нашої благодійної організації потрапляють під соціальний супровід люди, які хворіють на туберкульоз. Наші соціальні працівники надають їм моральну підтримку, допомагають знаходити відповіді на питання, які виникають під...

27.02.2024, 12:34

Детальніше
Протягом січня протестовано на ВІЛ 431 особу

Протягом січня протестовано на ВІЛ ...

Протягом січня у партнерських медичних закладах у рамках проєкту HealthLink. Твій партнер по здоров'ю протестовано на ВІЛ 431 особу. З них найбільше протестовано чоловіків віком 30-40 років - 123, віком 41...

27.02.2024, 12:22

Детальніше
Бокси безпечного кохання розлетілилися за 5 днів

Бокси безпечного кохання розлетілил...

БО "100 відсотків життя. Кропивницький" отримала 157 заповнених анкет від жителів Кіровоградщини на замовлення боксів безпечного кохання для себе та своїх партнерів. Відтак - це 277 боксів, які допоможуть знати...

19.02.2024, 08:24

Детальніше

Оголошення про проведення конкурсни...

Оголошення про проведення конкурсних торгів для закупівлі послуг з розміщення паперової реклами на дошках оголошень по місту Кропивницький Замовник: БО «100 відсотків життя. Кропивницький" Проєкт: «Інновації з подолання епідемії ВІЛ», що впроваджується...

16.02.2024, 13:50

Детальніше

Оголошення про проведення конкурсни...

Замовник: БО «100 відсотків життя. Кропивницький Проєкт: «Інновації з подолання епідемії ВІЛ», що впроваджується Pact та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (АМР США) Pact Inc.  в рамках угоди № 380-018548 від...

16.02.2024, 13:48

Детальніше

Оголошення про проведення конкурсни...

Замовник: БО «100 відсотків життя. Кропивницький Проєкт: «Інновації з подолання епідемії ВІЛ», що впроваджується Pact та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (АМР США) Pact Inc.  в рамках угоди № 380-018548 від...

16.02.2024, 13:47

Детальніше
Туберкульоз вилікувала з другої спроби

Туберкульоз вилікувала з другої спр...

Оксана вперше захворіла на туберкульоз у червні 2022 року, але відмовилася від лікування через три місяці. Діагноз став для жінки неочікуваним, адже все почалося з того, що вона забила руку...

13.02.2024, 12:34

Детальніше
"Завдяки вам я вчуся жити заново", - хворий на туберкульоз

"Завдяки вам я вчуся жити зано...

«Якби я знав, що в мене так буде у житті. У мене немає, що їсти. Я вже добу голодний», - каже Олександр (ім’я змінено), який прийшов у нашу благодійну організацію...

12.02.2024, 12:23

Детальніше
До Дня Святого Валентина - кожному безплатні бокси безпечного кохання

До Дня Святого Валентина - кожному ...

До Дня Святого Валентина у БО «100 відсотків життя. Кропивницький» можна безоплатно замовити бокси безпечного кохання. Адже любов починається з турботи про своє здоровʼя та здоровʼя партнера.

12.02.2024, 08:55

Детальніше
Провели тренінги для медичних працівників

Провели тренінги для медичних праці...

Днями завершилася серія тренінгів, проведених для медичних працівників партнерських закладів охорони здоров’я в рамках проєкту HealthLink. Твій партнер по здоров'ю Із 5 медзакладів, з якими ми плідно співпрацюємо в подоланні епідемії...

12.02.2024, 08:53

Детальніше
Якими є симптоми ВІЛ?

Якими є симптоми ВІЛ?...

Як відомо, на ранніх стадіях ВІЛ має безсимптомний перебіг — в результаті більше 50% нових випадків інфікування виявляють на останній чи передостанній клінічних стадіях. Орієнтовними ознаками наявності ВІЛ можуть бути наступні...

12.02.2024, 08:51

Детальніше

Новини

Prev Next
«Турбуватися про партнера – це запорука міцних і довірливих стосунків», – психологиня Ольга Котенко

«Турбуватися про партнера – це запо...

«У мене ВІЛ. Як сказати про це чоловіку/дружині? Як мені із цим жити?», – найпоширеніше запитання  серед людей з ВІЛ, які ми чуємо після тестування й отримання позитивного результату в...

25.03.2024, 10:01

Детальніше
Хто перебуває у групі ризику захворіти на туберкульоз

Хто перебуває у групі ризику захвор...

У рамках місячника протидії туберкульозу продовжуємо інформувати вас про дане захворювання та заохочувати до обстежень. Тож,  хто перебуває в групі ризику? Особи, які мали близький контакт з хворим на туберкульоз, особи з захворюваннями...

25.03.2024, 09:38

Детальніше

Проводимо скринінги безплатно і кон...

Часто людину гризуть сумніви – є у неї певні захворювання чи немає? Це симптоми чи ні? З ким поспілкуватися, щоб зрозуміти відповідь? Чи варто довіритися інформації з інтернету? У такому випадку...

25.03.2024, 09:35

Детальніше
Обстеження на туберкульоз пройшли колективно

Обстеження на туберкульоз пройшли к...

Щорічно День протидії туберкульозу відзначається 24 березня. Традиційно протягом березня триває місячник, приурочений до даної теми. Своїм прикладом - до вчасного обстеження - ми вирішили надихнути своїх читачів. 

25.03.2024, 09:23

Детальніше
Як діагностують туберкульоз?

Як діагностують туберкульоз?...

Як діагностують туберкульоз? Проводять рентгенографію органів грудної клітки та аналіз мокротиння на наявність у ньому мікобактерій туберкульозу; Аналіз мокротиння дозволяє не лише підтвердити діагноз, а й визначити чутливість мікобактерії туберкульозу до ліків:...

25.03.2024, 09:22

Детальніше
Відбудеться лекція «Що треба знати про ВІЛ»

Відбудеться лекція «Що треба знати ...

Запрошуємо до безпечного простору «Затишно space Кропивницький | Схід SOS» на лекцію «Що треба знати про ВІЛ» від нашої експертки БО «100 відсотків життя. Кропивницький» Катерини Тимошенко, координаторки проєкту Інновації...

25.03.2024, 08:27

Детальніше
Медичні заклади, з якими ми спільно працюємо у подоланні епідемії ВІЛ, отримали медичні вказівники та постери

Медичні заклади, з якими ми спільно...

Це стало можливим в рамках проєкту «Прискорення зусиль з протидії ВІЛ в Україні» (HealthLink) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Завдяки медичним вказівникам «Довір лікарю свою таємницю тут» пацієнти...

25.03.2024, 08:26

Детальніше
Які шляхи передачі туберкульозу?

Які шляхи передачі туберкульозу?...

Туберкульоз передається: повітряним шляхом при тривалому перебуванні в закритому приміщенні разом з людиною, хворою на туберкульоз легень, яка кашляє і не отримує лікування; хворі на туберкульоз найчастіше поширюють інфекцію серед...

25.03.2024, 08:24

Детальніше
Загальні робочі зустрічі вже стали доброю традицією в нашому колективі

Загальні робочі зустрічі вже стали ...

На черговій зустрічі спілкувалися про історію організації від моменту заснування. Про це інформувала голова правління Юлія Чабанюк, зазначивши, що 5 травня 2001 року було створено всеукраїнську мережу людей з ВІЛ...

25.03.2024, 08:20

Детальніше