Новини

Засуджений: коли виявили, що в мене ВІЛ, я зрозумів, що не отримаю медичну допомогу

«У мене ВІЛ… Припускаю, звідси і почалися всі мої проблеми. Я довго не знав про свій діагноз, мені важко було стояти на ногах, болів живіт і спина… Здавалося, мене потяг переїхав, так було важко… Я звертався до лікаря у місці відбування покарання. Але я засуджений, і хто мене почує? Тому я кілька разів платив гроші, щоб мене відвезли у районну лікарні на консультацію. Діагноз мені поставили не з першого разу… Та коли врешті поставили діагноз, сказали, що необхідно робити операцію. І заплатити за неї… Далі, коли виявили, що в мене ВІЛ-інфекція на четвертій стадії, я зрозумів, що не отримаю медичну допомогу…».

Зі своєю історією та проханням про допомогу до нас звернувся Олександр, який відбував покарання у колонії Кіровоградщини. Його супроводжував Арсен Арутюнян - юрист проекту «100% континуум послуг серед ув'язнених та засуджених на Кіровоградщині» БО «100 відсотків життя. Кропивницький», що впроваджується PATH.

- Сам клієнт пов’язує це з тим, що, як правило, люди, яких торкнулася епідемія ВІЛ, відчувають дискримінацію з боку оточуючих, в тому числі від медичного персоналу. У результаті спілкування із клієнтом та медичними працівниками стало зрозуміло, що перебуваючи в умовах виправної колонії засуджений, дійсно, не отримає належну медичну допомогу, а писати скарги на дії лікарні - немає сенсу. У зв’язку із діагнозом клієнта усі зусилля було направлено на його звільнення. В першу чергу, клієнту було надано допомогу в написанні заяви до місцевого суду про звільнення засудженого за станом здоров’я (ч. 2 ст. 84 Кримінального кодексу України). Втім, в Україні існує усталена практика, що особа може бути звільненою від відбування покарання за цією підставою вкрай рідко. Тому ми подали заяву до того ж суду про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання (ст.81 Кримінального кодексу України), що є більш дієвим методом. Суд прийняв до уваги, що засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення, а також відбув значну частину строку відбування покарання, - коментує Арсен Арутюнян.

Протягом дев’яти місяцівми надавали правову допомогу клієнту. Наразі Олександр пройшов необхідне медичне обстеження, операцію та отримує необхідне лікування. Він перебуває поряд з близькими та, зрозумівши, свої помилки, змінює життя.

У разі виявлення порушення прав ВІЛ-позитивних осіб та засуджених звертайтеся до БО «100 відсотків життя. Кропивницький» за адресою: м. Кропивницький, вул. Преображенська, 2 (Будинок побуту), офіс 610, тел.: (0522) 24-69-04.

  • Головна
  • Новини
  • Засуджений: коли виявили, що в мене ВІЛ, я зрозумів, що не отримаю медичну допомогу