Новини

Єдиний приватний лікар на Кіровоградщині висловлює підтримку у протидії епідемії ВІЛ

Сергій Сергєєв – єдиний лікар приватної практики на Кіровоградщині, який співпрацює з Національною службою здоров’я Українистаном на квітень 2019 року.  Працює він в Світловодську, орендуючи приватні кабінети в одному з медичних центрів. У нього четверо найманих лікарів, декларації з якими підписали 6,5 тисяч пацієнтів.

- Я сімейний лікар і одночасно фізична особа підприємець, яка здійснює господарську діяльність із медичної практики сімейної медицини. Маю ліценцію Міністерства охорони здоров'я на це впровадження. У нас зараз працює чотири сімейні лікарі і ми надаємо медичну допомогу за державними гарантіями. Тобто безоплатно для населення. Ми маємо наразі 6,5 тисяч пацієнтів. Це більше тисячі на кожного лікаря, - розповідає Сергій Сергєєв, додаючи, що його практика у медичній сфері розпочалася із 2003 року на швидкій медичній допомозі, опісля змінювалися посади та лікувальні заклади. З 2014 року працює в рамках сімейної медицини.

Сергій Сергєєв разом зі своїми колегами здійснює медичну діяльність в окремих кабінетах, орендуючи їх у приватному медичному центрі. Кабінети оснащенні спеціалізованим обладнанням, яке стосується надання первинної медичної допомоги відповідно до спеціального наказу Міністерства охорони здоров’я. А саме – автоматичний гематологічний аналізатор крові, напівавтоматичний аналізатор для загального аналізу сечі, мікроскоп, центрифуга, глюкометр. Серед обстежень, які здійснюють у приватних кабінетах, швидка діагностика пацієнтів на гепатити, ранню діагностику інфаркту, ВІЛ-інфекцію.

Власне, рання діагностика соціально-небезпечних захворювань – це можливість вчасно отримати лікування, подовжити життя та загалом зупинити поширюваність хвороб серед населення. Про це представники БО «100 відсотків життя. Кропивницький» під час візиту до Світловодська і спілкувалися з приватним практикуючим лікарем. Така спільна співпраця посилить зусилля неурядової організації та медичних працівників у протидії епідемії ВІЛ.

- Епідемія ВІЛ охопила не лише маргінальне населення, людей, які вживають наркотики, гомосексуалістів та інші групи ризику. Але, на жаль, інфекція ВІЛ виявляється і серед медичних працівників, і серед людей, які працюють у різних сферах, не підозрюючи, що в них є ВІЛ-інфекція. Ми виявляємо ВІЛ, на жаль, запізно. Вважаю, що простий скринінг населення швидкими тестами на ВІЛ для нас дуже актуальний. У разі виявлення ВІЛ-інфекції пацієнт може вчасно отримати лікування - АРВ-терапію, яка видається безкоштовно, - зауважив Сергій.

- Ми оцінюємо, що це буде ефективна співпраця з метою якнайбільшої кількості виявлених пацієнтів на ВІЛ, які вчасно дізнаються про свій статус і розпочнуть лікування. Відтак, в рамках проекту HealthLink: «Прискорення зусиль України з метою подолання епідемії ВІЛ» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), ми передали практикуючому лікареві експрес-тести для діагностики ВІЛ у кількості 100 штук. Завдяки цьому пацієнти безкоштовно та анонімно зможуть пройти обстеження, - відзначає виконавчий директор БО «100 відсотків життя. Кропивницький» Костянтин Данильченко.

Така співпраця дозволить посилити роботу в цьому напрямку, відзначає практикуючий лікар.

- Ми зможемо зробити тестування на ВІЛ всьому населенню міста Світловодська на безоплатній основі. В свою чергу, будемо проводити роз’яснювальну інформаційну роботу щодо того, кому необхідно пройти тестування, як проходить обстеження. До того ж, наша лікарка Васільєва Наталія В’ячеславівна має досвід роботи лікарем-інфекціоністом у Київському міському  ВІЛ-центрі. Вона відвідала чимало тематичних тренінгів. І разом ми посилимо нашу роботу в напрямку зупинення епідемії ВІЛ, - зауважив під час зустрічі Сергій Сергєєв.

Матеріал підготувала Вікторія Семененко

  • Головна
  • Новини
  • Єдиний приватний лікар на Кіровоградщині висловлює підтримку у протидії епідемії ВІЛ