Новини

Як ВІЛ-позитивній людині обрати психолога?

Шукаючи психолога, враховуйте його досвід консультування людей в кризових станах. Консультанти – живі люди і не кожен з них може відповідати вашим потребам. Вибирайте такого, хто співпереживає і емоційно вас підтримає. До психолога слід звертатись тоді, коли ви готові відкрити свій статус. Одразу ж з’ясуйте, як він ставиться до ВІЛ-інфікованих. Якщо він СНІДофоб – відмовляйтесь від його послуг.

 Ставте питання. Часто служби консультування є при громадських організаціях і СНІД-центрах. Це може бути штатний психолог, соціальний працівник. Все частіше з’являються служби, в яких консультаційну допомогу надають ті спеціалісти, що пройшли спеціальне навчання – ВІЛ-позитивні добровольці. Також консультацію можна отримати на спеціалізованому телефоні довіри з питань ВІЛ/СНІД.

Пам’ятаєте, що в ідеалі будь-який консультант повинен мати досвід спілкування з людьми з ВІЛ, неупереджено підходити до різних стилів життя і поважати ваші бажання, знання і досвід. Можливо, з першого разу ви потрапите “не до того” консультанта, проте не варто через це відмовлятися від інших можливостей консультування.

Не зважаючи на всі ці рекомендації, важливо не забувати, що головна людина, яка може вирішити ваші проблеми – це ви самі. Те, що працює для однієї людини, може виявитися даремним для вас, і навпаки. З’ясуйте, які ресурси у вас є і виберіть те, що може виявитися ефективним саме для вас.

Тетяна Євдокимова, проекту «HealthLink: «Прискорення зусиль України з метою подолання епідемії ВІЛ»