Новини

Важливість спілкування в кризі

Якщо ви переживаєте кризу, найефективнішим прийомом самодопомоги є спілкування з людьми, які підтримають вас. Досвід телефонного консультування говорить мені, що більшість людей шукають просто того, хто може вислухати з теплотою. Отже, не питайте порад і не просіть оцінок, вони можуть бути помилковими, шукайте уважного слухача.

Краще довірятись людям, яких добре знаєте. В їх число не обов’язково включати рідних. Враховуйте при спілкуванні з рідними той момент, що ці люди емоційно дуже пов’язані з вами. Їх бурхливі переживання можуть вам зашкодити. Спочатку краще давати їм дозовану інформацію і готувати до повідомлення про ваш статус. Говорити з рідними прийдеться рано чи пізно, на це себе теж налаштовуйте.

Не говоріть зайвий раз про свій статус, краще говорити про супутні проблеми.Словом, на перших порах краще звертатись до сторонніх людей. Найсприятливіше середовище – це люди, які самі пройшли кризовий період. Вони переживали теж саме, що і ви, і можуть стати цінним джерелом інформації і досвіду. Крім того, ви самі можете надавати підтримку іншим інфікованим. Коли допомагаєш іншим стає легше собі. Якщо у вас нема таких знайомих, ви можете знайти їх в мережі людей, що живуть з ВІЛ, або в інших громадських організаціях. Шукати таких людей можна через Інтернет, в СНІД-центрах. До того ж, я у своїй роботі маю на меті створити групи самодопомоги, де клієнти могли б ділитись досвідом власних переживань та способами виходу з кризових станів.

Тетяна Євдокимова, проекту «HealthLink: «Прискорення зусиль України з метою подолання епідемії ВІЛ»