Новини

Анонс прес-конференції для ЗМІ

6 травня о 16.00 в приміщенні Громадського офісу Кіровоградської обласної державної адміністрації відбудеться прес-конференція на тему: «12 Моніторингових візитів до місць несвободи Кіровоградської області: що побачили правозахисники?».

На заході буде розкрита специфіка діяльності Національного превентивного механізму (НПМ), як незалежного органу, що створений і діє відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань та спрямований на регулярний моніторинг усіх місць несвободи  з метою попередження у них жорстокого поводження з людьми, які там утримуються.

- Для нас участь у моніторингу місць несвободи дозволяє забезпечити додаткові гарантії захисту для осіб, яких торкнулися соціально небезпечні захворювання, такі як ВІЛ, туберкульоз, вірусний гепатит «С». Наразі в місцях несвободи залишається проблемним доступ до медичної допомоги, що полягає в недостачі лікарських засобів, незабезпеченні належних умов при лікуванні захворювання на туберкульоз, - зауважив юрист Арсен Арутюнян.

Спікери прес-конференції:

Проценко Людмила - керівник регіонального представництва ГО «Україна без Тортур» в центральному кластері (Кіровоградська, Київська, Чернігівська, Черкаська область);

Жученя Віктор - регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Кіровоградській області;

Кошовий Олег - регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Кіровоградський області;

Жученя Олександр - мoнiтop НПМ, координатор проекту «Колаборатив послуг з виявлення та лікування ВІЛ» в Кіровоградському обласному відділенні ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНIД».