Новини

Людина почуває себе комфортно, коли створює свій «Телос»

Люди, потрапивши в кризову ситуацію, часто втрачають контроль над своїми станами, емоціями, над життям в цілому. Це важкий період, але цілком природна реакція. Людина – не автомат, і так просто виключити емоції неможливо, їх треба пережити.

Зі станом втрати контролю справлятись досить важко. Починати слід з посильних незначних кроків. Постарайтесь ставити перед собою тільки такі завдання, з якими можете справитись.

Якщо вам важко планувати далеку перспективу – нічого страшного, живіть сьогоднішнім днем. Щодо віддаленої перспективи, то це справа наживна, з часом і з цим у вас все буде гаразд.

І все ж таки людина почуває себе психологічно комфортно, коли бачить перспективу, тобто має плани, подумки вміє переміщувати себе в своє майбутнє, створює свій «Телос» (від грецької «ціль, мета»). Як тільки відчуєте, що можете планувати життя і вам цікаво це робити, формалізуйте свої плани. Розкладіть їх по поличках своєї пам’яті, можна все записати і навіть намалювати.

«Спочатку було Слово» – цей біблійний вислів несе в собі великий духовний і терапевтичний зміст. Вся психотерапія побудована на силі слова. На слові будується уява, а за уявою йде дія до змін самосвідомості та корекції власного життя.

Спробуйте чітко визначити свої цілі в житті: чого ви хочете досягти в кар’єрі? Чого в сімейному житті? Чого можна досягти в сфері фізичного і духовного вдосконалення? Прийміть позу, яка заспокоює, розслабтесь, закрийте очі і уявіть себе через десять років. Як проходить день, хто вас оточує, де ви працюєте. Постарайтесь це побачити в своїй уяві. Запишіть і починайте діяти. Час від часу повертайтесь до свого плану, коригуйте його.

Якщо ж до вас постійно повертається думка, що ВІЛ ставить хрест на ваших планах – варто звернутись за інформацією про сучасні методи лікування і про досвід людей, що живуть з ВІЛ.

Тетяна Євдокимова, практикуючий психолог

проекту «HealthLink:«Прискорення зусиль України з метою подолання епідемії ВІЛ»КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»

  • Головна
  • Новини
  • Людина почуває себе комфортно, коли створює свій «Телос»