Новини

Як ВІЛ-позитивним підвищити самооцінку?

Неможливо жити повноцінно, коли занижений рівень самооцінки. Коли ви вважаєте себе неповноцінним, оточуючі відчувають це. Тож ставляться до вас, як до не зовсім повноцінної людини. Поганий настрій супроводжує такий стан, і, відповідно, індукує поганий настрій у оточуючих. Так спрацьовує механізм імпринтингу та, в результаті, формується нова, негативна  реальність.

Намагайтеся думати про себе тільки позитивно. Згадуйте приємні історії. Кожного разу, коли ви не задоволені собою, своїми здібностями, зовнішністю, спілкуванням – чим завгодно, зупиняйте свої негативні думки виробленим спеціально для цього прийомом, Це може бути молитва, набір певних фраз (афірмацій), ритуалів, можна себе навіть ущипнути. Після цього згадуйте щось приємне з вашого життя. Можна кілька разів повторити, що у вас все вийде, що ви успішна людина. За словом йде дія і відбуваються позитивні зміни.

Намагайтесь від оточуючих одержувати позитивні оцінки, а для цього потрібно спілкуватись переважно з тими, хто вас сприймає позитивно, хто готовий вас підтримати. Цим самим ви створюєте позитивний емоційний фон.

Ще один фактор, що створює позитивний емоційний стан – досягнення успіху. Успіх може бути у вирішені значних проблем, а може і в дрібницях – головне, щоб був результат. Навіть заміна ґудзиків тішить нашу душу і піднімає настрій. Можна скласти план досягнень. Час від часу заглядайте до цього списку, доповнюйте його.

Найкраще себе почувають ті люди, які приносять добро іншим. Вони не страждають різними комплексами, поважають себе і оточуючих. Входьте в середовище людей, що живуть з ВІЛ, допомагайте їм. Пам’ятайте, що ваш статус може стати стимулом і зробити ваше життя цікавішим.

Тетяна Євдокимова,

практикуючий психолог проекту «HealthLink:«Прискорення зусиль України з метою подолання епідемії ВІЛ»КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»