Новини

Як ВІЛ-позитивній людині справитися із страхом?

Клієнти, які звертаються з психологічних проблем до мене, як до практичного психолога, просять навчити їх методикам, які допоможуть забути про те, що сталося. Одразу скажу, що таких чудес не буває. Тож вам доведеться неодноразово повертатись до того, що сталося, але емоційний накал поступово буде зменшуватись.

Дехто, дізнавшись про діагноз, починає вживати алкоголь і наркотики. В такий спосіб можна лише тимчасово зменшити біль, про подальші неприпустимі наслідки всім відомо. Чим довше і більше застосовувати ці «ліки», тим важчі наслідки очікуються, особливо стосовно психологічного стану.

Не бійтесь своїх емоцій, навіть негативних. Краще дивитись в очі своєму стану відкрито, ніж через туманну алкогольну завісу.

З емоціями можна і потрібно працювати, вони вичерпуються, трансформуються і навіть змінюються на протилежні. Коли ви почнете це робити, відчуєте як це цікаво і корисно. Бажано звернутись до психолога.

Робота з емоціями зазвичай тривала, але буває і так, що достатньо однієї вдалої фрази фахівця, щоб клієнт міг змінити свій негативний емоційний стан на позитивний за допомогою методів  саморегуляції. І в деяких клієнтів вже формуються ці навички! У нас є певні позитивні зрушення в переорієнтації мислення на позитивний лад. Наприклад: негативні почуття пом’якшуються, якщо їх відкрито проявити, або висловити. Емоцію можна назвати по імені і працювати з нею, як з живою істотою.

Полегшити свої почуття можна також, створивши систему, за якою ви будете жити. Систематизація робить життя впорядкованим і менш емоційно напруженим. Це може бути йога, у-шу, інші системи, близькі вам за світоглядом.

Полегшити свої почуття можна і самими простими способами: спілкуванням з приємними вам людьми, прогулянками на природі, відвідуванням закладів культури.

Тетяна Євдокимова, практикуючий психолог проекту

«HealthLink:«Прискорення зусиль України з метою подолання епідемії ВІЛ»КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»