Новини

Як позбутися зовнішньої і внутрішньої стигми?

«Я не можу перебороти думку, що мої родичі сприймають мене інакше через ВІЛ. Вони стверджують, що я не така…», - каже клієнт.

Консультує практикуючий психолог проекту «HealthLink: «Прискорення зусиль України з метою подолання епідемії ВІЛ» Тетяна Євдокимова:

«Намагайтесь якомога більше дізнатися про ВІЛ та СНІД. Читайте літературу, яка видається під егідою Міністерства охорони здоров’я, «Всеукраїнської Мережі 100% Life»,  Міжнародного Альянсу громадського здоров’я по боротьбі з ВІЛ/СНІД. Безумовно, можна читати й іншу літературу, включаючи періодику, різні статті в інтернеті. Але слід пам’ятати, що там багато неперевірених матеріалів.

За детальнішою інформацією звертайтеся до фахівців, що займаються темою ВІЛ-інфекції, лікарів, психологів, соціальних працівників, які зайняті практичною роботою в цій сфері.

Намагайтеся увійти в коло ВІЛ-позитивних осіб, які спокійно приймають свій статус. Спілкування з ними – перший крок вашої адаптації.

Пам’ятайте, що більшість людей, поки що упереджено ставляться до ВІЛ-позитивних, спробуйте сприймати це терпимо. Причиною всяких упереджень та стигм є незнання та страхи. Протиставляйте страхам об’єктивну інформацію. Подавайте її спокійно і коректно.

Старайтесь вибирати для спілкування тих, хто вас приймає. Не чекайте, що всі до вас будуть добре ставитись, люди різні, відповідно, і ставлення різне. Впевнених в собі людей поважають, тож будьте впевнені в собі».