Новини

Соціальний працівник мотивує екс-ув’язнених до проходження тестування на ВІЛ та скринінг-опитування на туберкульоз і гепатит

Менше, ніж за п’ять місяців понад 80 осіб, які мають конфлікт із законом, пройшли тестування на ВІЛ та скринінг-опитування на туберкульоз і гепатит. Таких результатів вдалося досягти в рамках проекту «Заради життя», який реалізує Кіровоградське обласне відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

У липні з ініціативи Кіровоградського обласного відділення ЛЖВ у Центрі пробації було виділено кабінет для соціального працівника. Сьогодні ми можемо впевнено розповідати про позитивні результати.

- Загалом послуги з тестування та консультування отримали 83 особи, за рік планується охопити понад півтисячі. Під час консультування було виявлено, що четверо ВІЛ-позитивних осіб, вже приймають АРТ-терапію. За тестування та скринінг кожен клієнт отримує мотиваційні набори, - розповідає соціальний працівник Артем Гречанюк.

Клієнти Центру пробації позитивно відзначають таку можливість. Кажуть, в першу чергу під час консультацій із соціальним працівником вони знають про те, чи в них є соціально-небезпечні захворювання.

- Я два роки тому повернувся з місця позбавлення волі. Ми ходили всі в одну їдальню – і здорові, і хворі на туберкульоз. Зараз перебуваю на іспитовому терміні у Центрі пробації. Коли інспектор сказав мені, що тут діє кабінет соціального працівника, я одразу пройшов тестування на ВІЛ та скринінг на туберкульоз і гепатит. Я вирішив почати життя з нового аркуша, і хочу бути впевнений за своє здоров’я, - каже клієнт Андрій.

- Основна  мета проекту – своєчасне виявлення ВІЛ-інфекції, туберкульозу та вірусного гепатиту С, постановка на диспансерний облік, діагностика, адекватне та вчасне призначення лікування, що буде вирішальними факторами задля уникнення погіршення стану пацієнтів та запобігання розвитку ускладнень. Оскільки всі засуджені звільняються з місць позбавлення волі, не рідко вони звільняються з ускладненими формами соціально-небезпечних хвороб, що потребує більше коштів та часу, щоб вилікувати хворих. І не треба забувати, що засуджені - це частина суспільства і суспільство, як і засуджені, має право бути захищеними від ймовірного інфікування на інфекційні захворювання, – коментує голова правління Кіровоградського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Юлія Чабанюк.

  • Головна
  • Новини
  • Соціальний працівник мотивує екс-ув’язнених до проходження тестування на ВІЛ та скринінг-опитування на туберкульоз і гепатит