Новини

Неурядова організація - про фінансування соціальної профілактики

21 серпня відбувся прес-тур до філії Державної установи «Центр пробації» Кіровоградської області та Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», останні з яких виступили організаторами.

Начальник Подільського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» Кіровоградського області Сергій Черкас розповів про специфіку роботи закладу та співпрацю з неурядовою організацією, яка націлені на повернення людини, яка вчинила правопорушення, до суспільства.

- Станом на 1 серпня нинішнього року на облік пройшло 1102 осіб, з них - 774, які були засудженими за вчинення кримінальних злочинів. Значна частина неодноразово засуджувалась та відбувала покарання в місцях позбавлення волі та є групою ризику на захворювання на інфекційні хвороби, зокрема, ВІЛ та СНІД, - зазначив Сергій Черкас.

У кабінеті соціального працівника, який тут розпочав свою діяльність у липні, соціальний працівник КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Артем Гречанюк показав ЗМІ, як здійснює дотестове консультування, експрес-тестування на ВІЛ-інфекцію. В благодійній організації планують до кінця вересня протестувати близько півсотні осіб, які мають конфлікт із законом, а також надати соціальний супровід.

На важливості соціальної профілактики, яка направлена на зменшення рівня соціальної напруги через зниження вчинення злочинів, попередження поширення таких хвороб як ВІЛ, туберкульоз, вірусний гепатит С – наголосив виконавчий директор КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Костянтин Данильченко під час прес-брифінгу, який відбувся у благодійній організації.

- Ми маємо вихід на цільову групу та здійснюємо соціальний супровід цих осіб щодо виявлення, постановки на облік та лікування соціально-небезпечних хвороб. Ця діяльність здійснюється за кошти міжнародних донорів. Послуги надаються у форматі «Єдиного вікна». Ми наголошуємо про включення до «Єдиного вікна» послуг із соціальної профілактики, які дадуть змогу комплексно впливати на проблему. Послуги соціальної профілактики будуть здійснюватися соціальним працівником. Робота буде здійснюватись на попередження проблем у сфері здоров’я, соціалізації – це допомога у вирішенні особистих та побутових проблем, правові консультації, сприяння влаштуванню на роботу, отримання освіти, формування соціально-корисних навичок та поведінки, формування соціально-корисної активної поведінки через створення груп взаємодопомоги. І звичайно ж, попередження вчинення злочинів – це правові консультації щодо прав та відповідальності за правопорушення та злочини, - наголосив Костянтин Данильченко.

 

  • Головна
  • Новини
  • Неурядова організація - про фінансування соціальної профілактики