Новини

Лікарів первинної ланки навчали, як покращити паліативну допомогу в районах

7-8 серпня у Кропивницькому відбувся тренінг «Паліативна допомога та знеболення: теорія та практика», організований Кіровоградським обласним відділенням ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

Серед спікерів – відомі експерти – лікар, керівник та викладач навчально-методичного центру Івано-Франківського «Хоспісу», позаштатний спеціаліст з розвитку паліативної допомоги в Івано-Франківській області Людмила-Оксана Андріїшин, асистент кафедри організації та економіки фармації Національного медичного університету ім. О. Богомольця Наталія Дацюк, юрист, правозахисник, консультант МФ «Відродження» Олена Коваль, лікар-онколог КЗ "Кіровоградський обласний онкологічний диспансер" Андрій Гардашніков. Загалом понад 30 медичних працівників із Кіровоградщини взяли участь у заході.

- Ми проводили тренінг щодо теоретичних та практичних аспектів з надання паліативної допомоги для лікарів загальної практики сімейної медицини усієї Кіровоградщини. Ми наголошували, що розвиток паліативної допомоги на Кіровоградщині – дуже важлива тема. Ми навчали лікарів, як правильно призначати знеболення паліативним хворим, як  доглядати за паліативним хворим з моменту дізнання та усвідомлення діагнозу до останніх днів життя. Ми розповідали про права лікарів та пацієнтів, про правила проводження з препаратами, що містять наркотичні речовини, у закладах охорони здоров’я. Ми створили середовище, де лікарі первинної ланки могли поділитися досвідом, як надається паліативна допомога у районах, та удосконалили свої знання, щоб така допомога була максимально якісною та доступною для паліативного пацієнта, - наголошує організатор заходу, керівник відділу аналітики та адвокації Аля Логінова.

  • Головна
  • Новини
  • Лікарів первинної ланки навчали, як покращити паліативну допомогу в районах