Що робити ВІЛ-позитивній жінці, якщо лікар відмовляється приймати пологи?

«Що робити вагітній жінці, якщо лікар відмовляється приймати пологи через наявність ВІЛ-позитивного статусу в особи. А мотивує відмову тим, що в медичному закладі відсутняспеціальна палата». Нещодавно це питання адресувала клієнтка у наше відділення. Консультує у рамках проекту «100% життя та якісних послуг на Кіровоградщині» Арсен Арутюнян.

Продовжити читати

Які лікарні Кіровоградщини найбільше коштів витратили через «ProZorro» і що обійшлося найдорожче

Протягом 10 місяців нинішнього року 88 лікарнями Кіровоградщини проведено понад 3,5 тисячі процедур в системі публічних закупівель  «ProZorro» на 501 млн. грн. З них 28% (138,5 млн. грн.) витрачено на закупівлю лікарських засобів, медичного обладнання та засобів медичного призначення. Всього для таких потреб проведено 957 процедур (128 – відкриті торги, 36 – допорогові закупівлі, 766 – звіти про укладені договори та 27 переговорних процедур). Отже, 83% закупівель – неконкурентні. Проте 84% коштів (від загальновитрачених) реалізовано через тендери та допорогові закупівлі. Ефективність використання системи склала 92%. Загалом економія по закупівлям даної категорії товарів складає майже 9,5 млн грн. (8%).

Продовжити читати

Як надавалася паліативна допомога на Кіровоградщині протягом 2017 року

Аналітична інформація про те, як надавалася паліативна допомога на Кіровоградщині протягом 2017 року. Про недоліки, переваги, перспективи – в матеріалі фахівців аналітичного центру Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної органі заїці «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

Найбільша кількість паліативних пацієнтів на диспансерному обліку серед центральних районних лікарень (далі – ЦРЛ) та центрів медико-санітарної допомоги районів (далі - ЦПМСД) протягом 2017 року наступна: Бобринецька ЦПМСД (91), Компаніївської ЦРЛ (49), Вільшанському ЦПМСД (58).

Продовжити читати

Що робити лікарю, якщо один із батьків відмовляється від лікування своєї дитини, хворої на ВІЛ?

До одного із сімейних лікарів м. Кропивницького звернулася жінка, щоб її дитина пройшла плановий медичний огляд. Лікар, переглядаючи загальні аналізи, виявив, що дитина хворіє на ВІЛ протягом тривалого часу. Лікар запропонував матері, як законному представнику дитини, щоб остання пройшла тест на ВІЛ. Однак матір рішуче відмовилася. Лікар усвідомлював, що дитині потрібне лікування, однак як згідно із законом він міг вчинити у даній ситуації? З цим питанням він звернувся до Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД».

Продовжити читати

Що робити, якщо у медичному закладі відмовили у проходженні тесту на ВІЛ?

Що робити, якщо у медичному закладі відмовили у проходженні тесту на ВІЛ?

Консультує спеціаліст відділу аналітики та адвокації Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Аліна Логінова: "Відповідно до ч. 4 статті 6 ЗУ «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ» безоплатне тестування з метою виявлення ВІЛ, відповідне дотестове  і  післятестове  консультування, підготовка і видача висновку  про  результати  такого  тестування  може здійснюватися медичними закладами незалежно від форми власності та підпорядкування, службами соціальної підтримки та іншими організаціями,  що працюють у  сфері  протидії  поширенню  хвороб, зумовлених  ВІЛ,  мають  відповідну  ліцензію на здійснення такого виду діяльності та  акредитовану  в  установленому  законодавством порядку медичну лабораторію (далі - заклад, що проводив тестування).

Продовжити читати

Який порядок тестування дітей на ВІЛ до та після 14 років?

Ми продовжуємо надавати відповіді на запитання, з якими звертаються до нашої організації. Сьогодні спілкуємося про те, який існує порядок тестування дітей до та після 14 років.
Консультує Олена Дмитренко, аналітик Кіровоградського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД»:
"Відповідь на це питання чітко прописана у статті 6 Закону України «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ». 
Тестування осіб віком від 14 років і старше проводиться добровільно, за наявності усвідомленої інформованої згоди особи, отриманої після надання їй попередньої консультації щодо особливостей тестування, його результатів і можливих наслідків, з дотриманням умов щодо конфіденційності персональних даних, у тому числі даних про стан здоров'я особи. 

Продовжити читати

У Кіровограді працює дві медичні бригади, які надають допомогу по знеболенню

В Україні у десятьох обласних центрах відсутні медичні бригади, які надають допомогу по знеболенню. У трьох обласних центрах діє по три бригади, у чотирьох - по одній бригаді, ще у чотирьох - по дві бригади!
Як бачимо, з підготовленої експертами інфографіки, Кіровоград по роботі даних медичних бригад займає не останнє місце. 

Чи можуть ВІЛ-позитивні усиновити дитину?

«На жаль, реалії чинного законодавства України в цьому сенсі обмежують права ВІЛ-позитивних. Вони не можуть усиновити дитину.

Пунктом 8 статті 212 Сімейного кодексу України визначено, що особи, які страждають на хвороби, перелік яких затверджений Міністерством охорони здоров'я України, не можуть бути усиновлювачами.

Продовжити читати

У якому випадку медичним працівникам можна надавати інформацію про ВІЛ статус?

Відповідь на це питання можна знайти у статті 13 Закону України «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ».

Відомості про результати тестування особи з метою виявлення ВІЛ,  про наявність або відсутність в особи ВІЛ-інфекції є конфіденційними  та  становлять  лікарську  таємницю.  Медичні працівники зобов'язані вживати необхідних заходів для забезпечення належного  зберігання  конфіденційної  інформації  про людей,  які живуть з ВІЛ,  та захисту такої  інформації  від  розголошення  та розкриття третім особам.

Продовжити читати