Що робити, якщо у медичному закладі відмовили у проходженні тесту на ВІЛ?

Що робити, якщо у медичному закладі відмовили у проходженні тесту на ВІЛ?

Консультує спеціаліст відділу аналітики та адвокації Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Аліна Логінова: "Відповідно до ч. 4 статті 6 ЗУ «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ» безоплатне тестування з метою виявлення ВІЛ, відповідне дотестове  і  післятестове  консультування, підготовка і видача висновку  про  результати  такого  тестування  може здійснюватися медичними закладами незалежно від форми власності та підпорядкування, службами соціальної підтримки та іншими організаціями,  що працюють у  сфері  протидії  поширенню  хвороб, зумовлених  ВІЛ,  мають  відповідну  ліцензію на здійснення такого виду діяльності та  акредитовану  в  установленому  законодавством порядку медичну лабораторію (далі - заклад, що проводив тестування).

Для тестування використовуються тест-системи, що пройшли випробування в акредитованих в установленому законодавством порядку лабораторіях і мають документальне підтвердження  щодо  їх якості".

Тобто у будь-якому міському та районному медичному закладі (який має відповідну ліцензію та лабораторію) пацієнту повинні зробити безкоштовний тест на ВІЛ. Якщо медичний персонал відмовляє, потрібно написати скаргу на ім’я головного лікаря медзакладу. Наступна інстанція, куди  може звернутися пацієнт про порушення прав, профільні управління. Також за юридичною допомогою ви можете звернутися до фахівців нашої організації (адреса: м. Кропивницький, вул. Преображенська, 2, офіс 610, тел.: 24-69-04).