Чи можуть ВІЛ-позитивні усиновити дитину?

«На жаль, реалії чинного законодавства України в цьому сенсі обмежують права ВІЛ-позитивних. Вони не можуть усиновити дитину.

Пунктом 8 статті 212 Сімейного кодексу України визначено, що особи, які страждають на хвороби, перелік яких затверджений Міністерством охорони здоров'я України, не можуть бути усиновлювачами.

В свою чергу, Наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Переліку захворювань, за наявності яких особа не може бути усиновлювачем» №479 встановлено, що хвороба, зумовлена вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) (код - В 20 - В 24) визнана такою, за наявності якої особа не може бути усиновлювачем»,  - коментує аналітик Кіровоградського обласного відділення ВБО "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД Аліна Логінова.